Kalkulator leasingowy — prosty sposób na kalkulację leasingu

Wydzierżawić samochód czy kupić? Przed takim wyborem często stoją zarówno właściciele firm jak i osoby prywatne. Jeśli podoba Ci się pomysł jeżdżenia nowym samochodem co kilka lat lub chcesz, aby miesięczne spłaty były niższe niż w przypadku zakupu nowego samochodu na raty, dobrym rozwiązaniem może być leasing samochodu. O ile jednak leasing może wydawać się atrakcyjną alternatywą dla kupna samochodu, to nie jest to rozwiązanie, które działa u wszystkich. Podstawową wytyczną przy podjęciu decyzji jest opłacalność takiego przedsięwzięcia. Czy jest jakiś sposób na no, aby obliczyć całkowity koszt leasingu i miesięczne zobowiązania?

Na czym polega leasing samochodu?

Podobnie jak wynajem mieszkania, leasing samochodu polega na zobowiązaniu do uiszczania miesięcznej opłaty (raty) za użytkowanie pojazdu przez określoną liczbę miesięcy. Po zakończeniu umowy najmu możesz oddać swój samochód i otrzymać nowy. Możesz też wykupić go za atrakcyjną cenę w porównaniu do nowego modelu. Czy koszt leasingu trzeba obliczyć samemu, czy jest dostępne narzędzie typu kalkulator leasingowy?

Jak obliczyć całkowity koszt leasingu samochodu w leasingu?

Przede wszystkim powinieneś uzyskać informację na temat ceny sprzedaży samochodu. Pamiętaj, że to cena, którą negocjujesz ze sprzedającym, a nie cena zalecana przez producenta. Od tej ceny odejmij zaliczkę (kwotę, którą płacisz z góry za samochód). Oblicz raty wraz z odsetkami, czyli miesięczne zobowiązanie na poczet realizacji zawartej umowy leasingu. W obliczeniach powinieneś uwzględnić też stopę procentową i inne zmienne, które wpływają na całkowity koszt leasingu. Teraz zostało obliczenie całkowitego kosztu. Chcesz wiedzieć, ile będziesz płacić co miesiąc za używanie samochodu? Podziel całkowity koszt przez liczbę płatności leasingu.

Jeśli umowa leasingowa dobiega końca i zdecydujesz się na wykupienie samochodu, uzyskaj od właściciela samochodu cenę odsprzedaży, znaną również jako szacunkowa wartość odsprzedaży. Najprościej mówiąc, jest to wartość samochodu pod koniec okresu leasingu i zwykle wynosi około 50% ceny samochodu.

Kalkulator leasingowy — najprostszy sposób na obliczenie wartości leasingu

Nie chcesz męczyć się ze żmudnym obliczaniem wartości leasingu i rat leasingowych? Skorzystaj z gotowego rozwiązania. Wybierz kalkulator leasingowy, aby dowiedzieć się, ile wyniesie Cię wzięcie w leasing nowego lub używanego samochodu. Obliczysz miesięczne płatności i całkowity koszt netto. Porównując kwoty, możesz określić, która oferta jest dla Ciebie najlepsza. Wystarczy, że wpiszesz w kalkulator leasingowy najważniejsze dane, czyli:

  • wartość pojazdu netto,
  • okres umowy leasingowej w miesiącach,
  • wysokość wpłaty własnej wyrażona w procentach,
  • wartość wykupu wyrażoną w procentach.

W zamian otrzymasz kwotę finansowania złotówkach.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku online. Potrzebne dane to: imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu i oczywiście przedmiot leasingu. Z rozwijanego menu wybierzesz jeszcze tylko województwo i zdecydujesz o zgodzie na poszczególne marketingowe działania firmy.

Dlaczego wybrać kalkulator leasingowy?

Kalkulator leasingowy to uproszczenie procedur do minimum. To również okazja do przyjrzenia się temu, jak zmienia się finansowanie przedmiotu leasingu wraz z wyborem poszczególnych zmiennych takich jak procent wkładu własnego. Kalkulator leasingowy daje Ci czas na zastanowienie się, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Masz możliwość przywyknięcia do konkretnego rozwiązania i przedyskutowania go z rodziną czy współpracownikiem.

Kalkulator leasingowy a zasady leasingu

Brak terminowego wywiązywania się z zobowiązań finansowych spowoduje wzrost kosztów finansowania usług leasingowych. Może to również negatywnie wpłynąć na Twoją historię kredytową i możliwość uzyskania finansowania na korzystnych warunkach w przyszłości. Jeśli Twoja umowa leasingu zostanie rozwiązana z powodu istotnego naruszenia np. braku terminowych płatności, może nastąpić przymusowa windykacja należności, a Ty możesz utracić dokonane płatności oraz prawa do przedmiotu leasingu.

Czy warto kupić felgi aluminiowe?

artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz