Wypadek samochodowy – co zrobić z autem po kolizji

Miałeś kiedyś wypadek albo stłuczkę samochodową? Jeśli tak, to doskonale wiesz, że to stresująca i skomplikowana sytuacja. Poniżej znajdziesz informacje, co zrobić z samochodem, gdy ulegnie on drobnej stłuczce lub poważniejszemu wypadkowi. Wszystko zależy od tego, czy Twój samochód po kolizji nadaje się do jazdy. Często okazuje się, że naprawa samochodu znacznie przewyższa wartość pojazdu, dlatego oprócz ostrożnej jazdy warto mieć wiedzę, co zrobić w przypadku wypadku drogowego i uszkodzenia samochodu.

Napraw samochód w warsztacie.

Jeśli już zdarzył Ci się wypadek, warto udać się do serwisu samochodowego. Działające na rynku warsztaty samochodowe często oferują kompleksowe usługi po usterkach. W jednym serwisie będziesz mógł naprawić elementy konstrukcyjne samochodu oraz skorzystać z usług blacharsko-lakierniczych. Istotne jest to, by warsztat zajmował się nie tylko naprawą, lecz także formalnościami, które dotyczą likwidacji szkody. Ubezpieczyciele często zaniżają wartość wypłacanego odszkodowania, natomiast bezgotówkowe naprawy pojazdu oszczędzą sporo czasu.

Warsztaty samochodowe często zajmują się również poszukiwaniem i sprzedażą części używanych, dzięki czemu naprawa Twojego samochodu będzie korzystna zarówno jakościowo, jak i cenowo.

Sprzedaż samochodu na części i w całości.

W sytuacji, gdy po konsultacji z warsztatem okazuje się, że naprawa Twojego samochodu jest zbyt kosztowna, warto zdecydować się na sprzedaż takiego pojazdu. W zależności od Twojego czasu, masz dwie możliwości – możesz sprzedać samochód na części używane lub w całości. Sprzedaż auta do skupu jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz się szybko pozbyć wraku. Skupy aut powypadkowych przyjmują zasadniczo każdy pojazd, bez względu na uszkodzenia, wiek, markę i inne parametry. Jest to wygodne rozwiązanie – wystarczy jeden telefon do skupu oraz umówienie się na termin oddania samochodu. Po przybyciu do skupu będziesz zobowiązany jedynie do podpisania umowy i ustalenia stawki, która Ci odpowiada. Co prawda jest to mniej opłacalne rozwiązanie niż sprzedaż samochodu na części, niemniej jednak ma swoje zalety, jak chociażby oszczędność czasu i natychmiastowa gotówka.

Sprzedaż części używanych jest bardziej wartościowym rozwiązaniem, a części, nawet jeśli są używane, mają często dużą wartość. Jest to jednak bardziej wymagająca forma, gdyż sama rozbiórka samochodu wymaga doświadczenia oraz wiedzy, zarówno technicznej, jak i ekonomicznej. Należy przede wszystkim ocenić, które części są warte sprzedaży.  Sprzedaż samochodu na części jest bardziej czasochłonna, a sama rozbiórka na części nie daje jeszcze gwarancji sprzedaży.

Jak widzisz, rozwiązań po wypadku jest wiele, a wszystko zależy od uszkodzenia samochodu i kosztów naprawy. Nawet jeżeli kosztorys naprawy znacznie przewyższa wartość samochodu – nic straconego. Są rozwiązania, na których możesz otrzymać gotówkę bez naprawy pojazdu.

Sprawdź ofertę części używanych na Impresja.auto.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz