Bądź piękna w aucie przez cały rok! Zadbaj o nawilżenie skóry.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, niewiele rzeczy jest tak ważnych jak nawilżenie. W końcu dobrze nawilżona cera nie tylko wygląda bardziej promiennie, ale także lepiej funkcjonuje i jest mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Krem nawilżający może nie wystarczyć, aby uzyskać odpowiedni poziom nawilżenia skóry lub go tam utrzymać. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pomóc skórze zachować jak najwięcej nawilżenia. Sprawdź poniżej kilka sprytnych i praktycznych wskazówek.

Pij dużo wody

Czy masz problem z piciem ośmiu szklanek wody dziennie? Oto miła mała zachęta, aby Cię zmotywować: picie dużej ilości wody również nawilża skórę, zapewniając jej miękkość i zdrowy wygląd. W końcu najlepsze nawilżenie pochodzi od wewnątrz, prawda?

Jeśli zwykła woda jest mniej niż atrakcyjna, zamień ją w wodę uzdrowiskową, dodając ogórki, cytryny i inne owoce, aby nadać napojowi smak i dodać składniki odżywcze. Uważaj również, aby zwiększyć spożycie płynów latem, ponieważ wilgoć szybciej odparowuje ze skóry w cieplejszych miesiącach.

Jedz dobrze

Właściwe odżywianie jest tak samo ważne jak picie wody, aby skóra była dobrze nawilżona. Na początek staraj się unikać słonych potraw, takich jak chipsy, ponieważ zawarte w nich sód może odprowadzać wodę z organizmu.

Zmniejszając spożycie słonych potraw, pamiętaj o podwojeniu ilości owoców i warzyw podczas posiłków. Mają wysoką zawartość wody, która pomoże nawilżyć skórę i ciało. Kolejną rzeczą, którą należy uwzględnić w swojej diecie, są ryby z dużą zawartością kwasów Omega-3, takie jak łosoś. Ten kwas tłuszczowy pomaga złagodzić suchość skóry, działając jako naturalny wewnętrzny nawilżacz.

Złuszczaj

Twoja skóra nieustannie produkuje nowe komórki, ale bez odpowiedniego złuszczania mogą one zostać ukryte przez starszą, najbardziej zewnętrzną warstwę komórek. Ponadto ta warstwa martwych komórek skóry może utrudniać skuteczne wchłanianie kremu nawilżającego.

W związku z tym zdecydowanie zaleca się włączenie regularnego złuszczania do rutyny pielęgnacji skóry. Nie przesadzaj jednak – wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu. Upewnij się, że używasz peelingu, który delikatnie usuwa martwe komórki naskórka, jednocześnie odżywiając nową warstwę.

Bierz prysznic ostrożnie

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie i zakończenie dnia niż długa, gorąca kąpiel. Jednak długotrwała ekspozycja na gorącą wodę może wysuszyć skórę, oprócz zmywania jej ochronnych olejków. Aby uniknąć takiego scenariusza, ogranicz ciepłe prysznice do nie więcej niż 10 minut.

W tym czasie nałóż produkt nawilżający w ciągu trzech minut od wyjścia z prysznica. Pomaga to wchłonąć wilgoć z powierzchni skóry i zamknąć ją w porach. Na koniec rutyny pielęgnacyjnej sięgnij po dobry Krem z kwasem hialuronowym i wmasuj go w skórę twarzy oraz szyję.

Zimna, sucha pogoda może prowadzić do wysuszenia i spierzchnięcia skóry, co utrudnia utrzymanie nawilżenia, nawet po nałożeniu kremu nawilżającego. Podobnie, latem wyższe temperatury powodują, że nasza skóra szybciej się poci i traci nawilżenie. Morał tej historii? Skóra potrzebuje nawilżenia przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *