Pożyczki pod zastaw – porozmawiajmy o dostępnych opcjach

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to zabezpieczona pożyczka, którą banki, firmy finansujące mieszkania udzielają pod zastaw nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych. Pożyczki te są zwykle oferowane z niższym oprocentowaniem w porównaniu z pożyczką osobistą lub pożyczką biznesową i są wypłacane w rozsądnym terminie.

Każdy, kto posiada nieruchomość używaną, może skorzystać z takich pożyczek, niezależnie od tego, czy jest zatrudniony na pensję, czy jest samozatrudniony w firmie lub organizacji zawodowej. Kwota udzielonej pożyczki jest również wyższa niż ta, która może być oferowana w innych dostępnych opcjach.

3 główne powody, dla których rośnie zapotrzebowanie na pożyczki pod zastaw nieruchomości i środków transportu wśród osób fizycznych:

  • Jest tańsza niż pożyczka osobista;

  • Wnioskodawca może nadal zajmować swoją nieruchomość nawet po skorzystaniu z pożyczki;

  • Pożyczka może być wykorzystana na różne cele, takie jak nieprzewidziane wydatki na leczenie, wykształcenie wyższe dzieci i małżeństwo lub założenie firmy.

Poza tym dotychczasowi klienci banku lub firmy zajmującej się finansowaniem mieszkań nie muszą ponownie przechodzić procesu weryfikacji dokumentów.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Jest dobrodziejstwem zarówno dla właścicieli firm, jak i pracowników etatowych. Z tego udogodnienia mogą skorzystać osoby samozatrudnione, które poszukują środków na rozwój swojej działalności. Płatni specjaliści w obliczu nagłego kryzysu medycznego, który może wymagać długotrwałego leczenia, w tym kosztownej operacji, lub wysłania dzieci na zagraniczny uniwersytet na studia wyższe, mogą skorzystać z możliwości zbierania funduszy. Nie tylko pozostawia nienaruszone oszczędności, ale także zapewnia tanie stopy procentowe z okresem spłaty nawet od 15 do 20 lat. Niskie oprocentowanie takich pożyczek osłabia ciężar spłaty.

Wszystkie te i inne korzyści pomagają w rozwoju firmy lub zabezpieczają finansową przyszłość zarówno kredytobiorcy, jak i jego rodziny. Jedynym kryterium skorzystania z pożyczki pod zastaw nieruchomości jest to, że pożyczka powinna być przeznaczona na uzasadniony cel.

O ile dla dotychczasowych klientów otrzymanie kredytu pod zastaw ich nieruchomości jest stosunkowo łatwe, nowi klienci będą musieli dostarczyć niezbędne dokumenty, a także historię kredytową, zdolność spłaty i zbywalność nieruchomości, która ma być obciążona hipoteką.

Obecny klient może również ubiegać się o kredyt „doładowujący”, ale będzie to zależeć od takich czynników, jak historia spłaty istniejącego kredytu mieszkaniowego i saldo zadłużenia z tytułu tego kredytu, miesięczne dochody i stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości. Jednak nowa wycena nieruchomości nie jest wymagana, ponieważ nieruchomość jest już obciążona hipoteką u kredytodawcy.

Spłata pożyczki

Ponieważ kwota pożyczki, z której można skorzystać w zamian za nieruchomość, jest wysoka, ważne jest, aby pożyczkobiorca spełniał wymagane kryteria dochodowe, aby spłacić całą pożyczkę. Może być spłacany przez okres od 12 miesięcy do 20 lat, chociaż okres obowiązywania różni się w zależności od pożyczkodawcy.

Dodaj komentarz