Samochód na dowód osobisty? Gdzie wziąć kredyt?

Jeśli chcemy kupić nowy samochód, często musimy posiłkować się kredytem lub pożyczką. Im lepsze auto, tym więcej trzeba bowiem wydać na nie gotówki. Nawet, jeśli finansujemy zakup ze sprzedaży poprzedniego samochodu, zwykle trzeba dołożyć kilka czy kilkanaście tysięcy. Gdzie szukać dobrego rozwiązania finansowego?

Osoby, które chcą kupić własne auto, często mają marzenia odnośnie marki czy modelu. Nawet, jeśli nie dysponują odpowiednią gotówką, są zdecydowane wziąć kredyt, aby tylko jeździć wymarzonym samochodem. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że sięgamy po takie finansowanie, na które nas stać. Niestety, wiele osób kupuje samochody ponad swoje możliwości finansowe na zasadzie – zastaw się a postaw się. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż rata za eleganckie, luksusowe auto będzie nadmiernym obciążeniem finansowym dla osoby o średnich zarobkach. Warto myśleć racjonalnie – jeśli marzy nam się super auto, lepiej zacząć oszczędzać i odłożyć w czasie jego zakup. To zdecydowanie lepsza opcja niż nadmierne zadłużanie się, a potem wieloletnie problemy z terminową spłatą rat kredytowych.

Można sięgnąć po kredyt samochodowy

Jednym ze sposobów zdobycia gotówki na zakup auta jest kredyt samochodowy. To dosyć tanie rozwiązanie w porównaniu chociażby do kredytu gotówkowego, ale musi być przeznaczone na konkretny cel. Gdy bierzemy kredyt na samochód, nie możemy wydać środków z niego na cokolwiek innego. Kredyty samochodowe przyznawane są na 10 lat. Nawet, jeśli są dosyć wysokie, pojedyncza rata nie powinna być nadmiernym obciążeniem finansowym. Warto jednak pamiętać, że kredyty samochodowe, podobnie jak inne produkty bankowe, są obwarowane wieloma formalnościami. Nie ma szansy, abyśmy takie finansowanie otrzymali wyłącznie na dowód osobisty – bank będzie sprawdzał nasza zdolność kredytową, historię kredytową, a także wymagał dostarczenia wielu dokumentów poświadczających zatrudnienie czy osiągane dochody. Kredyt na samochód nie będzie więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają niestabilną sytuację zawodową.

A może pożyczki pozabankowe?

Jeśli kredyt samochodowy leży poza naszym zasięgiem i możliwościami, warto rozejrzeć się na rynku szybkich pożyczek udzielanych przez internet. Firmy chwilówkowe mają w ofercie nie tylko szybkie pożyczki na miesiąc, ale również pożyczki ratalne. Można więc bez problemu znaleźć finansowanie, za które zakupimy wymarzony samochód. Formalności w parabankach nie są tak rozbudowane, jak w przypadku banków. W wielu przypadkach możliwe jest otrzymanie pożyczki wyłącznie na dane z dowodu osobistego. To dobra opcja dla osób, które nie mają dokumentów potwierdzających zatrudnienie lub dochody. W poszukiwaniu sprawdzonej oferty pożyczek pozabankowych, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów, warto zajrzeć na gotowka.org.pl. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat chwilówek i innych pożyczek. Dzięki niej bez problemu znajdziemy takie finansowanie, które będzie w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *